PCB distance; polyamide; L: 3.2mm; snap fastener; Colour: natural
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
LMSP-2-01
Manufacturer: RICHCO
Manufacturer code: LMSP-2-01
Product downloads
Specification for PCB distance; polyamide; L: 3.2mm; snap fastener; Colour: natural
| Mounting | snap fastener |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | natural |
| Material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Spacer length | 3.2mm |
| Type of spacer | PCB distance |
| Mounting plate thickness | 1.57/1.57mm |
| Plate mounting hole diameter | 3.18/3.18mm |