IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LMV301SQ3T2G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: LMV301SQ3T2G
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SC70 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Max operating temperature | 85°C |