IC: operational amplifier; 1MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SOT23-5
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LMV321IDBVT
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMV321IDBVT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 1MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SOT23-5
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 1.7mV |
| Max operating temperature | 85°C |