IC: operational amplifier; 1MHz; 2.7÷5.5V; Ch: 1; SC70-5; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LMV321M7X/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMV321M7X/NOPB
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 1MHz; 2.7÷5.5V; Ch: 1; SC70-5; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SC70-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 7mV |