IC: operational amplifier; 1.5MHz; 1.8÷5V; Ch: 4; SO14; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LMV934MAX/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMV934MAX/NOPB
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 1.5MHz; 1.8÷5V; Ch: 4; SO14; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 1.8...5.5V |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.5MHz |
| Slew rate | 0.42V/μs |
| Input offset voltage | 7.5mV |
| Input offset current | 40nA |
| Input bias current | 50nA |
| Max operating temperature | 125°C |