IC: PMIC
Multiples:
45.0
Minimum quantity:
45.0
Product code:
LMZ10505TZE-ADJ/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMZ10505TZE-ADJ/NOPB
Specification for IC: PMIC
| Output current | 5A |
| Mounting | SMT |
| Case | TO-PMOD-7 |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Application | IT |
| Output voltage | 0.8...5V |
| Efficiency | 96% |
| Number of outputs | 1 |