Converter: DC/DC
Multiples:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Product code:
LMZ31704RVQT-1
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMZ31704RVQT
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 4A |
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Application | IT |
| Output voltage | 0.6...5.5V |
| Input voltage | 12V DC |
| Efficiency | 95% |
| Number of outputs | 1 |