Power supply: switching; LED; 320W; 24VDC; 13.3A; 220÷240VAC; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LN32024CV
Manufacturer: ESPE
Manufacturer code: LN32024CV
Product downloads
Specification for Power supply: switching; LED; 320W; 24VDC; 13.3A; 220÷240VAC; IP20
| Output current | 13.3A |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Power | 320W |
| Operating temperature | -20...45°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overvoltage, over current, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 94% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |