Fuse: fuse; aM; 40A; 690VAC; industrial; NH000
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LNH000040M6A
Manufacturer: HAGER
Manufacturer code: LNH000040M6A
Specification for Fuse: fuse; aM; 40A; 690VAC; industrial; NH000
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 2.1W |
| Current rating | 40A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH000 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | aM |
| Breaking capacity | 80kA |