Fuse: fuse; gG; 25A; 500VAC; industrial; NH000
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LNH0025MK
Manufacturer: HAGER
Manufacturer code: LNH0025MK
Specification for Fuse: fuse; gG; 25A; 500VAC; industrial; NH000
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 2.4W |
| Current rating | 25A |
| Rated voltage | 500V AC |
| Fuse size | NH000 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG |
| Breaking capacity | 120kA |