Fuse: fuse; gG; 32A; 500VAC; industrial; NH1C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LNH1032M
Manufacturer: HAGER
Manufacturer code: LNH1032M
Specification for Fuse: fuse; gG; 32A; 500VAC; industrial; NH1C
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 3.1W |
| Current rating | 32A |
| Rated voltage | 500V AC |
| Fuse size | NH1C |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG |
| Breaking capacity | 120kA |