Fuse: fuse; gG; 63A; 690VAC; industrial; NH1
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LNH1063M6
Manufacturer: HAGER
Manufacturer code: LNH1063M6
Specification for Fuse: fuse; gG; 63A; 690VAC; industrial; NH1
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 6.6W |
| Current rating | 63A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH1 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG |
| Breaking capacity | 80kA |