Fuse: fuse; gG; 630A; 500VAC; industrial; NH4a
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LNH40630M
Manufacturer: HAGER
Manufacturer code: LNH40630M
Specification for Fuse: fuse; gG; 630A; 500VAC; industrial; NH4a
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 53W |
| Current rating | 630A |
| Rated voltage | 500V AC |
| Fuse size | NH4a |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG |
| Breaking capacity | 120kA |