PMIC; AC/DC switcher,SMPS controller; Uin: 85÷265V; SMD-8B
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LNK364GN-TL
Manufacturer: POWER INTEGRATIONS
Manufacturer code: LNK364GN-TL
Product downloads
Specification for PMIC; AC/DC switcher,SMPS controller; Uin: 85÷265V; SMD-8B
| Mounting | SMD |
| Case | SMD-8B |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| On-state resistance | 45Ω |
| Topology | flyback |
| Breakdown voltage | 700V |
| Frequency | 124...140kHz |
| Input voltage | 85...265V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, SMPS controller |