Industrial module: switch PoE Ethernet; unmanaged; 44÷57VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LNP-101AG-T
Manufacturer: ANTAIRA
Manufacturer code: LNP-101AG-T
Product downloads
Specification for Industrial module: switch PoE Ethernet; unmanaged; 44÷57VDC
| Mounting | for wall mounting, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 44...57V DC |
| Operating temperature | -40...75°C |
| IP rating | IP30 |
| Kind of connector | RJ45 |
| Enclosure material | metal |
| Series | LNP |
| Width | 30mm |
| Height | 140mm |
| Power consumption | 17.76W |
| Kind of module | unmanaged |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps, 1Gbps |
| Number of ports | 2 |
| Depth | 95mm |