Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 12÷48VDC; RJ45
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LNX-0501-ST-M
Manufacturer: ANTAIRA
Manufacturer code: LNX-0501-ST-M
Product downloads
Specification for Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 12÷48VDC; RJ45
| Mounting | for wall mounting, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 12...48V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP30 |
| Enclosure material | metal |
| Series | LNX |
| Width | 30mm |
| Height | 150mm |
| Power consumption | 6.5W |
| Kind of module | unmanaged |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps |
| Number of ports | 5 |
| Depth | 115mm |
| Connection | RJ45 |