Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 12÷48VDC; RJ45
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LNX-800AG
Manufacturer: ANTAIRA
Manufacturer code: LNX-800AG
Product downloads
Specification for Industrial module: switch Ethernet; unmanaged; 12÷48VDC; RJ45
| Mounting | for wall mounting, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 12...48V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP30 |
| Kind of connector | RJ45 |
| Enclosure material | metal |
| Series | LNX |
| Width | 30mm |
| Height | 140mm |
| Power consumption | 7.5W |
| Kind of module | unmanaged |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps, 1Gbps |
| Number of ports | 8 |
| Depth | 95mm |