Power supply: switched-mode; open; 300W; OUT: 1; Uout: 18VDC; 93.5%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LOP-300-18
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: LOP-300-18
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; open; 300W; OUT: 1; Uout: 18VDC; 93.5%
| Power | 300W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 18V DC |
| Additional functions | auxiliary DC output 12V/500mA |
| Efficiency | 93.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Kind of power supply | open |