Power supply: switched-mode; open; 600W; OUT: 1; 54VDC; -40÷80°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LOP-600-54
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: LOP-600-54
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; open; 600W; OUT: 1; 54VDC; -40÷80°C
| Output current | 11.2A |
| Power | 600W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 54V DC |
| Additional functions | auxiliary DC output 12V/500mA |
| Number of outputs | 1 |
| Kind of power supply | open |