Fuse: PTC polymer; 300mA; Imax: 40A; SMD; 1812; Iswitch.max: 8A
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
LP-MSM030
Manufacturer: WAYON
Manufacturer code: LP-MSM030
Specification for Fuse: PTC polymer; 300mA; Imax: 40A; SMD; 1812; Iswitch.max: 8A
| Mounting | SMD |
| Case | 1812 |
| Power | 800mW |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 300mA |
| Max. voltage | 30V |
| Max resistance | 1.75Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 600mA |
| Min. resistance | 200mΩ |