Fuse: PTC polymer; 1.1A; Imax: 40A; SMD; 1812; Iswitch.max: 8A
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
LP-MSM110
Manufacturer: WAYON
Manufacturer code: LP-MSM110
Specification for Fuse: PTC polymer; 1.1A; Imax: 40A; SMD; 1812; Iswitch.max: 8A
| Mounting | SMD |
| Power | 1W |
| Case - inch | 1812 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 1.1A |
| Case - mm | 4532 |
| Max. voltage | 6V |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 2.2A |
| Min. resistance | 40mΩ |