Fuse: PTC polymer; 7A; Imax: 100A; THT; Iswitch.max: 35A
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
LP16-700F
Manufacturer: WAYON
Manufacturer code: LP16-700F
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 7A; Imax: 100A; THT; Iswitch.max: 35A
| Mounting | THT |
| Power | 3W |
| Maximum current | 100A |
| Current rating | 7A |
| Max. voltage | 16V |
| Max resistance | 15mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 11.9A |
| Min. resistance | 6mΩ |