Fuse: PTC polymer; 2.5A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 12.5A
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
LP30-250F
Manufacturer: WAYON
Manufacturer code: LP30-250F
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 2.5A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 12.5A
| Mounting | THT |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 2.5A |
| Max. voltage | 30V |
| Max resistance | 40mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 5A |
| Min. resistance | 20mΩ |