Fuse: PTC polymer; 7A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 35A
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
LP30-700F
Manufacturer: WAYON
Manufacturer code: LP30-700F
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 7A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 35A
| Mounting | THT |
| Power | 3.8W |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 7A |
| Max. voltage | 30V |
| Max resistance | 20mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 14A |
| Min. resistance | 5mΩ |