Fuse: PTC polymer; 9A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 40A
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
LP30-900F
Manufacturer: WAYON
Manufacturer code: LP30-900F
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 9A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 40A
| Mounting | THT |
| Power | 4.2W |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 9A |
| Max. voltage | 30V |
| Max resistance | 10mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 18A |
| Min. resistance | 5mΩ |