Fuse: PTC polymer; 2.5A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 12.5A
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
LP75-250F
Manufacturer: WAYON
Manufacturer code: LP75-250F
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 2.5A; Imax: 40A; THT; Iswitch.max: 12.5A
| Mounting | THT |
| Power | 2.5W |
| Maximum current | 40A |
| Current rating | 2.5A |
| Max resistance | 80mΩ |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 5A |
| Min. resistance | 50mΩ |