Power supply: switched-mode; LED; 100W; 24VDC; 4.16A; 220÷240VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LPF10024
Manufacturer: ESPE
Manufacturer code: LPF10024
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 100W; 24VDC; 4.16A; 220÷240VAC
| Output current | 4.16A |
| Supply voltage | 220...240V AC |
| Operating temperature | -10...40°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 190x52x37mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 85% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |