LPM118-OUTA2-10
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LPM118-OUTA2-10
Manufacturer: BEL
Manufacturer code: LPM118-OUTA2-10
Specification for LPM118-OUTA2-10
| Output current | 6A |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | medical applications |
| Maximum output current | 6A |
| Output voltage | 15V |
| Efficiency | 87% |
| Output current 2 | 6A |
| Number of outputs | 2 |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | AC/DC |