Sound transducer: piezo; without built-in generator; -40÷85°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LPT2311AS-HS-09-4.0-19-R
Manufacturer: Cre-sound Electronics
Manufacturer code: LPT2311AS-HS-09-4.0-19-R
Product downloads
Specification for Sound transducer: piezo; without built-in generator; -40÷85°C
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | Ø23x11mm |
| Rated voltage | 9V |
| Max. input voltage | 30V |
| Sound level | 100dB |
| Resonant frequency | 4kHz |
| Type of sound transducer | piezo alarm |
| Sound transducer features | without built-in generator |