Coil; 0806; 470nH; 4A; 25mΩ; ±20%; -40÷125°C
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
LPWI201608HR47T
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: LPWI201608HR47T
Specification for Coil; 0806; 470nH; 4A; 25mΩ; ±20%; -40÷125°C
| Resistance | 25mΩ |
| Case - inch | 0806 |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 4A |
| Inductance | 470nH |
| Case - mm | 2016 |
| Type of inductor | coil |
| Test frequency | 1MHz |