Coil; 1008; 1uH; 4.1A; 45mΩ; ±20%; -40÷125°C
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
LPWI252010H1R0T
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: LPWI252010H1R0T
Specification for Coil; 1008; 1uH; 4.1A; 45mΩ; ±20%; -40÷125°C
| Resistance | 45mΩ |
| Case - inch | 1008 |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 4.1A |
| Inductance | 1µH |
| Case - mm | 2520 |
| Type of inductor | coil |
| Test frequency | 1MHz |