Coil; 1008; 2.2uH; 2.3A; 97mΩ; ±20%; -40÷125°C
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
LPWI252010H2R2T
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: LPWI252010H2R2T
Specification for Coil; 1008; 2.2uH; 2.3A; 97mΩ; ±20%; -40÷125°C
| Resistance | 97mΩ |
| Case - inch | 1008 |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 2.3A |
| Inductance | 2.2µH |
| Case - mm | 2520 |
| Type of inductor | coil |
| Test frequency | 1MHz |