Inductor: air coil; SMD; 0402; 62nH; 180mA; 1.9Ω; 1100MHz; -55÷125°C
Multiples:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Product code:
LQG15WH62NJ02D
Manufacturer: MURATA
Manufacturer code: LQG15WH62NJ02D
Product downloads
Specification for Inductor: air coil; SMD; 0402; 62nH; 180mA; 1.9Ω; 1100MHz; -55÷125°C
| Mounting | SMD |
| Resistance | 1.9Ω |
| Case - inch | 0402 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Series | LQG |
| Operating current | 180mA |
| Case - mm | 1005 |
| Type of inductor | air coil |
| Resonant frequency | 1.1GHz |