Inductor: wire; SMD; 1515; 68uH; 500mA; 1.2Ω; 8MHz; -40÷105°C; ±20%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LQH44PH680MPRL
Manufacturer: MURATA
Manufacturer code: LQH44PH680MPRL
Product downloads
Specification for Inductor: wire; SMD; 1515; 68uH; 500mA; 1.2Ω; 8MHz; -40÷105°C; ±20%
| Mounting | SMD |
| Resistance | 1.2Ω |
| Case - inch | 1515 |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Series | LQH |
| Operating current | 500mA |
| Inductance | 68µH |
| Case - mm | 4040 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 8MHz |