Inductor: wire; SMD; 1515; 4.7uH; 1900mA; 0.078Ω; 40MHz; -40÷85°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LQH44PN4R7MPRL
Manufacturer: MURATA
Manufacturer code: LQH44PN4R7MPRL
Product downloads
Specification for Inductor: wire; SMD; 1515; 4.7uH; 1900mA; 0.078Ω; 40MHz; -40÷85°C
| Mounting | SMD |
| Resistance | 78mΩ |
| Case - inch | 1515 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Series | LQH |
| Operating current | 1.9A |
| Inductance | 4.7µH |
| Case - mm | 4040 |
| Type of inductor | wire |
| Resonant frequency | 40MHz |