Signaller: signalling column; LED; white,red,blue,green; 24VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LR6-402WJBW-RGBC
Manufacturer: PATLITE
Manufacturer code: LR6-402WJBW-RGBC
Product downloads
Specification for Signaller: signalling column; LED; white,red,blue,green; 24VDC
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | blue, green, red, white |
| Body material | ABS |
| Body colour | white |
| Light source | LED |
| Sound level | 88dB |
| Signalling method | buzzer, flashing light |
| Type of signaller | signalling column |