LED; SMD; 2835; white neutral; 63.5÷68.5lm; 4000(typ)K; 80; 120°
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
LTW-2835AZL40
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTW-2835AZL40
Product downloads
Specification for LED; SMD; 2835; white neutral; 63.5÷68.5lm; 4000(typ)K; 80; 120°
| Mounting | SMD |
| Power | 594mW |
| Dimensions | 2.8x3.5x0.65mm |
| LED colour | white neutral |
| Case - mm | 3528 |
| LED lens | orange |
| Front | flat |
| Chromatic coordinates | x: 0.382; y: 0.38 |
| Colour temperature | 4000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 150mA |