LED; SMD; 3030; white; 84÷110lm; 4200(typ)K; 90; 120°; 150mA; 110lm/W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LTW-3030BSL42
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTW-3030BSL42
Product downloads
Specification for LED; SMD; 3030; white; 84÷110lm; 4200(typ)K; 90; 120°; 150mA; 110lm/W
| Mounting | SMD |
| Dimensions | 3x3x0.53mm |
| LED colour | white |
| Front | flat |
| Chromatic coordinates | x: 0.38; y: 0.38 |
| Colour temperature | 4200K |
| Min. colour rendering index | 90 |
| LED current | 150mA |
| Light source efficiency | 110lm/W |