LED; SMD; 3030; white warm; 100÷130lm; 3000(typ)K; 80; 120°; 150mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LTW-3030DZL30
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTW-3030DZL30
Product downloads
Specification for LED; SMD; 3030; white warm; 100÷130lm; 3000(typ)K; 80; 120°; 150mA
| Mounting | SMD |
| Dimensions | 3x3x0.53mm |
| LED colour | white warm |
| Front | flat |
| Chromatic coordinates | x: 0.434; y: 0.403 |
| Colour temperature | 3000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 150mA |
| Light source efficiency | 121lm/W |