LED; SMD; 5630; white cold; 42.5÷60.5lm; 6500(typ)K; 80; 120°; 120mA
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
LTW-5630AZL65-EU
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTW-5630AZL65-EU
Product downloads
Specification for LED; SMD; 5630; white cold; 42.5÷60.5lm; 6500(typ)K; 80; 120°; 120mA
| Mounting | SMD |
| Power | 650mW |
| Dimensions | 5.6x3x0.9mm |
| LED colour | white cold |
| LED lens | orange |
| Front | flat |
| Chromatic coordinates | x: 0.312; y: 0.328 |
| Colour temperature | 6500K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 120mA |
| Light source efficiency | 141lm/W |