LED; SMD; 5630; white warm; 46÷70lm; 3000(typ)K; 80; 120°; 20mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
LTW-5630SZN30
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTW-5630SZN30
Product downloads
Specification for LED; SMD; 5630; white warm; 46÷70lm; 3000(typ)K; 80; 120°; 20mA
| Mounting | SMD |
| Power | 808mW |
| Dimensions | 5.6x3x0.9mm |
| LED colour | white warm |
| LED lens | orange |
| Front | flat |
| Chromatic coordinates | x: 0.434; y: 0.403 |
| Colour temperature | 3000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 20mA |
| Light source efficiency | 120lm/W |