LED; SMD; 5630; white cold; 27÷34.7lm; 5000(typ)K; 80; 120°; 32.5mA
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
LTW-5630SZP50
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTW-5630SZP50
Product downloads
Specification for LED; SMD; 5630; white cold; 27÷34.7lm; 5000(typ)K; 80; 120°; 32.5mA
| Mounting | SMD |
| Dimensions | 5.6x3x0.9mm |
| LED colour | white cold |
| LED lens | orange |
| Front | flat |
| Chromatic coordinates | x: 0.345; y: 0.355 |
| Colour temperature | 5000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 32.5mA |
| Light source efficiency | 180lm/W |