LED; SMD; 3014; white neutral; 18÷26lm; 4000(typ)K; 80; 120°; 60mA
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
LTW-K140SZR40-EU
Manufacturer: LITEON
Manufacturer code: LTW-K140SZR40-EU
Product downloads
Specification for LED; SMD; 3014; white neutral; 18÷26lm; 4000(typ)K; 80; 120°; 60mA
| Mounting | SMD |
| Power | 280mW |
| Dimensions | 2.7x1.4x0.8mm |
| LED colour | white neutral |
| Front | flat |
| Chromatic coordinates | x: 0.382; y: 0.38 |
| Colour temperature | 4000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 60mA |