Holder; H: 42mm; L: 144mm; W: 15mm; Holes pitch: 120mm; Int.thread: M5
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
M.943/144 B-M5
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: M.943/144 B-M5
Product downloads
Specification for Holder; H: 42mm; L: 144mm; W: 15mm; Holes pitch: 120mm; Int.thread: M5
| Body material | technopolymer (PA) |
| Width | 15mm |
| Length | 144mm |
| Height | 42mm |
| Mounting holes pitch | 120mm |
| Type of mounting element | holder |
| Internal thread | M5 |
| Kind of thread | inside |