Product code: MBR10100CD
Manufacturer: YANGJIE TECHNOLOGY
Manufacturer code: MBR10100CD
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Semiconductor structure
  • Max. forward impulse current
  • Max. forward voltage
  • Type of diode
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying; SMD; 100V; 10A; Ufmax: 0.8V; TO252
Mounting SMD
Case TO252
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure common cathode, double
Max. forward impulse current 120A
Max. forward voltage 800mV