Product code: MBR10100CT
Manufacturer: YANGJIE TECHNOLOGY
Manufacturer code: MBR10100CT
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 10A; TO220AB; Package: tube
Mounting THT
Case TO220AB
Kind of package tube
Semiconductor structure common cathode, double
Max. forward impulse current 100A
Max. forward voltage 850mV