Knob; Ø: 44mm; Int.thread: M8; 13mm; H: 24mm; Boss material: brass
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MBT.45B-M8-SOFT
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: MBT.45 B-M8-SOFT
Product downloads
Specification for Knob; Ø: 44mm; Int.thread: M8; 13mm; H: 24mm; Boss material: brass
| Body material | TPE (thermoplastic elastomer), technopolymer (PP) |
| Height | 24mm |
| Body colour | black |
| Diameter | 44mm |
| Thread length | 13mm |
| Type of mounting element | knob |
| Internal thread | M8 |
| Boss material | brass |