Knob; Ø: 44mm; Ext.thread: M8; 16mm; H: 24mm; Plunger mat: steel
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MBT.45P-M8X16-SOFT
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: MBT.45 P-M8X16-SOFT
Product downloads
Specification for Knob; Ø: 44mm; Ext.thread: M8; 16mm; H: 24mm; Plunger mat: steel
| Body material | TPE (thermoplastic elastomer), technopolymer (PP) |
| Height | 24mm |
| Body colour | black |
| Diameter | 44mm |
| Thread length | 16mm |
| Type of mounting element | knob |
| External thread | M8 |
| Plunger material | steel |