Fuse: PTC polymer
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
MF-USMF010-2-2
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: MF-USMF010-2
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer
| Mounting | PCB, SMT |
| Power | 600mW |
| Case - inch | 1210 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Maximum current | 10A |
| Current rating | 100mA |
| Case - mm | 3225 |
| Max. voltage | 30V |
| Max surge current | 10A |
| Max resistance | 15Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 300mA |
| Min. resistance | 800mΩ |