Fuse: fuse
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
MFU0603FF05000P100
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: MFU0603FF05000P100
Product downloads
Specification for Fuse: fuse
| Mounting | SMD |
| Resistance | 13mΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Leads | soldering pads |
| Current rating | 5A |
| Rated voltage | 32V DC |
| Conform to the norm | UL |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |